Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

Kuchnie kaflowe były bardzo popularne kilkadziesiąt lat temu i możemy pamiętać je z domów naszych dziadków i pradziadków. Kojarzą nam się z żywym ogniem płonącym pod garnkami z obiadem i pieczeniem chleba w czeluściach kaflowego pieca. Później zaczęto stosować kuchenki gazowe, elektryczne i indukcyjne jako mniejsze i nowocześniejsze, jednak od niedawna moda na kuchnie kaflowe zaczyna powracać i znów stają się one ważnym elementem kuchennej zabudowy.

Tradycja i nowoczesność

Wiele osób wciąż pamięta potrawy przygotowywane na kuchni kaflowej i stwierdza, że jedzenie smakowało lepiej niż to przyrządzane na nowoczesnym sprzęcie. Do tego dochodziły kojące odgłosy palącego się drewna oraz ciepło rozchodzące się przez długie godziny od nagrzanych kafli. Z tych powodów niektórzy chcieliby mieć taką kuchnię we własnym domu, aby każdego dnia cieszyć się jej zaletami. Obecnie jest to możliwe bez problemów, ponieważ coraz więcej firm zajmuje się wytwarzaniem oryginalnych kafli kuchennych i pracami montażowymi związanymi z kuchniami kaflowymi, zarówno o wyglądzie bardziej tradycyjnym, jak i całkowicie nowoczesnym.

Główne elementy konstrukcyjne takiej kuchni są od setek lat niezmienne – to palenisko i popielnik, czyli serce pieca, w którym rozpala się ogień. Wszystko to zostaje obudowane kaflami, a w górnej części znajduje się również płyta do gotowania, na której możemy przyrządzać rozmaite rodzaje potraw.

Kafle kuchenne

Kafle przeznaczone do pieców kuchennych wytwarzane są z ceramiki, a następnie wypalane w wysokiej temperaturze. Jedną z firm zajmujących się tym rzemiosłem jest Kaflarnia Grochowski. W jej ofercie znajdziemy szeroki wybór gotowych kafli o różnych wymiarach. Możemy wybrać spośród kafli gładkich w wielu kolorach i odcieniach lub malowanych w rozmaite wzory. Oprócz zakupienia kafli gotowych istnieje również możliwość wykonania kafli na indywidualne zamówienie, które będą zgodne z naszym projektem. Dzięki temu każdy znajdzie takie kafle, które będą spełniały wszystkie jego oczekiwania.