Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

piec kaflowy w domu ozdobnyChociaż młodsze pokolenia nie bardzo wiedzą, jak wygląda piec kaflowy, starsze osoby wspominają je z rozrzewnieniem. Przed erą centralnego ogrzewania stare domy i mieszkania w kamienicach ogrzewały właśnie piece kaflowe, w których tańczył żywy ogień. Piece kaflowe, gdy przestały być potrzebne, zazwyczaj były usuwane z mieszkań, aby zrobić miejsce na nowocześniejsze meble. Obecnie jednak wracają do łask i to w wielkim stylu.

 

 

 

Ozdoba domu

Bardziej nowoczesne i bezpieczne metody ogrzewania sprawiają, że nikt nie decyduje się już na piec kaflowy jako główne źródło ciepła w domu. Jest raczej czymś w rodzaju kominka, w którym palimy raz na jakiś czas, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę i zrelaksować się. Piec kaflowy jest nieoceniony w mroźne dni, gdy szybko można się przy nim ogrzać, od stóp, do głów. Jednak głównym powodem, dla którego piece wracają do łask, jest ich niewątpliwy urok. Piec kaflowy jest często główną dekoracją domu nie tylko w aranżacjach retro czy wiejskich, ale również nowoczesnych i industrialnych. To właśnie piec skupia na sobie całą uwagę gości.

Odpowiednie kafle

Jeśli chcemy dostosować piec do nowoczesnej aranżacji domu, wystarczy obłożyć go prostymi kaflami, aby nadać mu minimalistycznego charakteru. Wiele osób pragnie jednak, aby piec miał ten sam urok, jaki miał dekady temu. Decydują się one często na kafle ręcznie malowane. Piec staje się wtedy małym arcydziełem. Doświadczeni artyści malują na kaflach dosłownie wszystko: od scenek z życia, przez naturę aż po zwierzęta. W wielu gospodarstwach agroturystycznych piec ozdabiają kafle z wizerunkami koni, a w restauracjach – z owocami. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nadali swojemu piecowi niepowtarzalnego uroku. Możemy ozdobić go kaflami z namalowanymi dzikim ptakami, okolicznymi zabytkami architektonicznymi, czy wiejskimi widoczkami. Jeśli nie mamy pomysłu na obrazki, wystarczy powiedzieć artyście, jaka kolorystyka nas interesuje, a przygotuje on dla nas jedyne w swoim rodzaju kafle kominkowe.