Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!
Wiele osób z sentymentem wspomina stare piece kaflowe. Gdy urządzają jednak swoje nowe domy, boją się, że tego typu piec będzie wyglądał w nich staromodnie i nie wkomponuje się w nowoczesną aranżację pokoju dziennego. Nic bardziej mylnego! Wystarczy postawić na piec okrągły, który będzie perfekcyjnym dopełnieniem nowoczesnego wnętrza. Rozwiązanie to jest coraz chętniej proponowane klientom przez najbardziej rozchwytywanych projektantów wnętrz!
Piec kaflowy w nowej odsłonie
Okrągłe piece kaflowe są esencją umiejętności naszych mistrzów kaflarstwa. Kafle są szlifowane tak, aby ich promienie pięknie się zamykały, a całość tworzyła gładką i równą powierzchnię. To bardzo ważne – drobne niedociągnięcia pojedynczego kafla mogą negatywnie wpłynąć na wygląd całego pieca. Dostępność różnych promieni sprawia, że kształt pieca nie musi być idealnie okrągły – możliwości tworzenia innych brył jest naprawdę wiele. Okrągłe piece kaflowe zajmują niewiele miejsca i są chętnie stawiane we wnętrzach minimalistycznych, zwłaszcza w stylu skandynawskim. Tam kafle zazwyczaj mają charakterystyczny dla tego stylu biały kolor. Jednak okrągły piec można stworzyć też np. z kafli wielkoformatowych w kolorze czarnym. W takim wydaniu będzie ozdobą każdego nowoczesnego salonu. Okrągły piec kaflowy jest połączeniem zalet starego poczciwego pieca z nowoczesnym wzornictwem i formą.
Kominek, czy piec kaflowy?
Jak dokładnie zbudowany jest okrągły piec? Można wybrać pomiędzy tradycyjnym piecem a kominkiem. Kominek cieszy się dużą popularnością: pozwala cieszyć oczy ogniem, a dodatkowo szybko ogrzewa powietrze w pomieszczeniu. Jeśli chodzi piec, pomimo jego okrągłego, nowoczesnego wyglądu, budową nawiązuje do tradycyjnych palenisk. W piecu kaflowym buduje je zdun, sam piec posiada kanały szamotowe, przez które przechodzą spaliny, zanim trafią do komina. Nasi specjaliści dbają o to, aby wszystko zostało tradycyjnie składane na glinę. Pamiętajmy, że piec działa nieco inaczej niż kominek. Promieniuje on ciepłem, które utrzymuje się nawet do 16 godzin po wygaśnięciu ognia.