Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

Kafle

Jeszcze dekadę czy dwie temu, nikt nie wyobrażał sobie nowoczesnego domu bez kominka. Obecnie zwykłe kominki wychodzą z mody, gdyż ta, jak zwykle, zatacza koło. Do łask wrócił bowiem piece kaflowe i kominki w zabudowie kaflowej, które z rozrzewnieniem wspominają nasi rodzice i dziadkowie. Wyglądają pięknie, mają dobry wpływ na zdrowie domowników, a do tego idealnie wpisują się w trendy energooszczędnego budownictwa. Część osób nie wyobraża sobie jednak tradycyjnego pieca kaflowego w nowoczesnym, minimalistycznie urządzonym domu. A to błąd! Z pomocą przychodzą kafle wielkoformatowe, nadające piecom współczesnego stylu.

 

Prostota i minimalizm

Dawniej budowane piece kaflowe zazwyczaj miały mieć walory nie tylko użytkowe, ale też ozdobne. Piece wykładane były małymi kafelkami. Niektóre z nich miały misterne żłobienia, frezy, wymyślne ażury, a często też – ręcznie malowane obrazki z życia wsi, leśną zwierzynę czy okoliczne zabytki. Piec był tak naprawdę małym arcydziełem. Obecnie jednak wciąż króluje moda na minimalizm. Chętnie urządzamy swoje domy w stylu skandynawskim, loftowym, czy industrialnym. Zwykłe kafelki wyszły z mody. W łazienkach i kuchniach królują kafle o wymyślnych kształtach, 3D, lub wielkogabarytowe. Nic więc dziwnego, że trend ten dotyczy też pieców kaflowych.

Nowoczesny-tradycyjny piec

Kafle wielkoformatowe sprawiają, że piece nabierają zupełnie nowego charakteru. Wyglądają niezwykle minimalistycznie i bezpretensjonalnie. Piec obłożony kaflami gabarytowymi w kolorze bieli, idealnie wpisze się we wnętrza skandynawskie. Te, z kaflami w wyrazistym kolorze, nadadzą wnętrzu futurystycznego wyglądu i staną się  główną ozdobą pomieszczenia. Szukając kafli gabarytowych do swojego domu, warto pokusić się o ręcznie robione kafle ceramiczne. Nie tylko mają one doskonałe parametry grzewcze, ale też są bardzo dokładnie kalibrowane. Podczas ich montażu nie zaskoczą nas „fabryczne” nierówności, przez które finalnie piec mógłby wyglądać niechlujnie. Wybierając dzieło rękodzielnika, możemy być pewni, że nasz nowoczesny piec będzie miał duszę.