Blog Kaflarni Grochowski

 

Zapraszamy do lektury bloga Kaflarni Grochowski! Znajdziecie Państwo na nim szczegóły oferty kaflarni oraz dowiecie się, w jaki sposób wytwarzamy nasze kafle ceramiczne czy kominkowe. Przybliżymy w nim również trendy dotyczące wykorzystania kafli w domach i mieszkaniach. Podamy również wiele przydatnych informacji dotyczących projektowania i budowania kuchni oraz pieców kaflowych, a także zdradzimy jak powstają kafle ręcznie malowane. Zachęcamy do śledzenia wpisów na naszym blogu oraz zapoznania się z pełną ofertą firmy!

 

kaflowy-kominekPrawdopodobnie większość osób budujących swój nowy dom nie wyobraża sobie, aby nie było w nim kominka. Widok płonącego spokojnie ognia i trzaskanie drewna uspokaja i wycisza, a przede wszystkim wnosi do pokoju dziennego domową, sielską i przytulną atmosferę. W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na budowę kominka kaflowego. To połączenie tradycji z nowoczesnością ma szereg zalet, które warto poznać bliżej.

 

 

 

Oddawanie ciepła

Kominki kaflowe mają za zadanie działać tak, jak dawniej popularne piece kaflowe. Wkłady w nich, wykonane z szamotu, nie są izolowane, dzięki czemu obudowa kominka akumuluje ciepło i bardzo długo oddaje je do otoczenia. To rozwiązanie idealnie wpisuje się w modne obecnie budownictwo energooszczędne. Kominek obłożony jest specjalnymi kaflami piecowymi, które pozostają ciepłe na długo po tym, jak w kominku wygaśnie ostatni płomień. To promieniowanie przypomina naturalne promieniowanie słoneczne, a korzystanie z pieców i kominków kaflowych uważane jest za najzdrowszą dla człowieka metodę ogrzewania domu.

Ciekawy wygląd

O ile zwykły kominek we wnętrzu na nikim już nie robi wrażenia, o tyle wszyscy wzdychamy z sentymentem na widok pieca kaflowego. Ten kojarzy nam się z przepychem dawnych salonów w willach, domach i kamienicach, czy też wiejską sielanką. Kominek kaflowy jest więc nie tylko praktycznym, ale także oryginalnym i ciekawym wizualnie elementem wykończenia wnętrz. Myli się ten, kto uważa, że kominek kaflowy można ładnie wkomponować tylko do tradycyjnych wnętrz. Kominki kaflowe budowane obecnie przybierają przeróżne formy, a wybór formatów i kolorów kafli sprawia, że coraz więcej projektantów wnętrz planuje kominki w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Współczesne kominki kaflowe mogą mieć tradycyjne lub owalne kształty, część osób decyduje się nawet na narożną wersję kominka. Jedno jest pewne – kominek kaflowy to bardziej praktyczna, zdrowsza i gustowna alternatywa dla zwykłego kominka.